آموزش HMI دلتا , پروژه plc , آموزش PLC , مینی پی ال سی , Mini PLC , kinco, پی ال سی دلتا ,DELTA PLC , کینکو
آموزش HMI دلتا , پروژه plc , پی ال سی دلتا , delta plc , آموزش PLC Delta , Logo , Zelio , Easy , کینکو , kinco
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: علی اکبر محمد شفیع - شنبه ٦ آذر ۱۳٩٥

هیچ شکی در این نیست که مهندسین برق و ابزار دقیق با علم روز پیش خواهند رفت و از دانش و هوش بالای خود در راه اندازی سیستم های اتوماسیون صنعتی استفاده خواهند کرد .

ولی زمانی ما می توانیم آینده روشنی برای صنعت اتوماسیون صنعتی ایران متصور باشیم که صنعت پویا و رو به رشدی را داشته باشیم .

به دلیل تحریم و دلال ها ، هنوز سخت افزار اروپایی با قیمت بالا به دست مصرف کننده نهایی در ایران می رسد و این باعث می شود که استقبال از این برند ها کمتر شود .

همچنین رکود در صنعت باعث شده که سرمایه گذار یا کارخانه دار ریسک کمتری در هزینه کردن داشته باشد و کمتر به سراغ برند های درجه یک بازار برود . یعنی قصد دارد با هزینه کمتر کار را جمع کند .

از طرفی تعداد زیادی از واحد های صنعتی یا تعطیل شدن و یا در آستانه تعطیلی قرار دارند و یا اینکه با ظرفیت پایین در حال کار هستند .

خب اگر کارخونه ای کار نکنه نیاز به PLC ، مهندس برق و تجهیزات و برنامه نویسی و یا ارتقا سیستم نخواهد داشت .

اینو هم باید در نظر داشته باشید ، خیلی از تولید کننده ها به دلیل قیمت پایین تر ترجیح میدن دستگاه رو با پی ال سی و سیستم اتوماسیون از کشور هایی مثل چین و ترکیه خریداری کنند .

پس خود این هم باعث بیکاری تعداد زیادی از مهندسین و نیروی های فعال در این زمینه خواهد شد .

حال صنعتی که کارخونه هایش یا تعطیله و یا با اجناس با کیفیت پایین در حال کار است ، آیا امکان رقابت با تولیدات کشور های دیگر را دارد ؟

تکلیف فارغ التحصیلان جدیدی که به متخصصین قبلی اضافه می شوند چیست ؟

متاسفانه شرکت های فعال در زمینه اتوماسیون هم براحتی نیرو قبول نمی کنند .

تصور بر این است اگر فرد جدیدی جذب شود ، در کوتاه مدت کار را یاد گرفته و به عنوان یک رقیب جدید ، برای شرکت مورد نظر شروع به فعالیت خواهد کرد  .

این مورد را هم باید در نظر داشته باشیم که کارهای محدودی هم که انجام می شود به دلیل اینکه کارفرما در کوتاه مدت نمی تواند محصول خود را به پول تبدیل کند ، از طرف مقابل با دوستانی که کار پروژه اتوماسیون هم انجام می دهند در کوتاه مدت تصفیه نمی کنند و در خیلی از موارد شاهد بودیم که به دلیل اینکه کارخونه مورد نظر نتونسته در بازار دوام بیاره از پرداخت دستمزد یا هزینه تجهیزات سخت افزاری اتوماسیون شانه خالی کرده است .

این رکود و مشکلات نه تنها در اتوماسیون صنعتی ، بلکه در شاخه های دیگر نیز در حال حاظر به خوبی نمود پیدا کرده است .

چاره کار چیست ؟

مدیریت ، سرمایه گذاری ، ایجاد شغل ، بنگاه های زود بازده ، وام با بهره کم به تولید کننده گان ، حمایت از طرح های جوانان ، شرکت های دانش بنیان ، بها دادن به رشته های فنی حرفه ای ، فعال کردن کارخانه های تولید داخل و . . .

کدام ؟

خوشحال می شوم نظر شما دوستان رو هم در این زمینه جویا شویم .

نظر و پیشنهاد های خود را می توانید به شماره 09112754501 در تلگرام ارسال فرمایید .

علی اکبر محمد شفیع
استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد . . . مدیر مجموعه پی ال سی وان و مدیر عامل شرکت آریانا مهبد هیرکان با 8 سال سابقه کار در صنعت آشنا به کلیه نرم افزار های پی ال سی و اتوماسیون صنعتی تامین کننده کلیه سخت افزار های PLC و انجام پروژه های دانشجویی با کم ترین قیمت 09202754501 - 09112754501
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
آمار بازدید از پی ال سی وان :