آموزش HMI دلتا , پروژه plc , آموزش PLC , مینی پی ال سی , Mini PLC , آموزش پی ال سی, پی ال سی دلتا , DELTA PLC
آموزش HMI دلتا , پروژه plc , پی ال سی دلتا , delta plc , آموزش PLC Delta , Logo , Zelio , Easy , دانلود مستقیم مطالب , نرم افزارها و فیلمهای آموزشی سایت پی ال سی وان
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: علی اکبر محمد شفیع - ۱۳٩۳/٢/٢٦

این برنامه کاملا کاربردی که با LOGO نوشته شده است  در عمل بر روی یک بالابر تست و راه اندازی شده است که به خوبی کار می کند .

در صورتیکه سخت افزار بالابر شما با این سیستم متفاوت است می توانید توضیحات را ارسال کنید تا در کمتر از یک روز برنامه شما آماده شود .

برای شناسایی هر طبقه از میکروسوئیچ استفاده شده است . مثلا میکروسوئیچ 3 نشان دهنده حضور بالابر در طبقه 3 می باشد .

با زدن شستی هر طبقه بالابر به طبقه مورد نظر رفته و می ایستد . در حین حرکت فعال شدن شستی طبقات دیگر هیچ تداخلی در کار بالابر ایجاد نخواهند کرد .

در بالابر لولایی است و با بسته شدن یک میکروسوئیچ را فعال می کند .

برای حفاظت ، برنامه طوری نوشته شده است که تا زمان باز شدن به هیچ وجه بالابر حرکت نخواهد کرد .

برای اطمینان بیشتر یک قفل الکتریکی نیز در نظر گرفته شده است تا در هنگام حرکت بالابر ، امکان باز کردن در وجود نداشته باشد .

با رسیدن به طبقه مورد نظر و ایستادن بالابر ، قفل الکتریکی غیر فعال شده و شما می توانید در را باز کنید .

برای سیستم یک امرجنسی در نظر گرفته شده است تا در هنگام فعال کردن بلافاصله بالابر بیاستد و با آزاد کردن امرجنسی بالابر به حرکت خود ادامه می دهد ، حتی اگر بین طبقات هم باشد ، دوباره حرکت کرده و در طبقه مورد نظر می ایستد .

البته این حالت در صورتی اتفاق می افتد که بالابر در حال حرکت باشد ، اگر بالابر ایستاده باشد و ما شستی امرجنسی رو فعال کنیم ، تا آزاد کرد امرجنسی ، بالابر فعال شدن شستی های طبقات را نادیده می گیرد .

حفاظت مهم بعدی در هنگام قطع برق در نظر گرفته شده است .

وقتی برق قطع می شود بیشتر بالابرها باید یک بار رفرنس بگیرند ، ولی این بالابر بعد از وصل برق دقیقا اطلاع دارد که در چه موقعیتی قرار دارد ، با زدن شستی طبقه ای که قبل از قطع برق قرار بود به آنجا برود ، بالابر حرکت کرده و به طبقه مورد نظر می رود . برای حفاظت بیشتر یک زمان 3 ثانیه بعد از قطع برق به عنوان تاخیر در نظر گرفته شده است .

برنامه تمام حفاظت های بالا ، به برنامه اصلی اضافه شده است و همین باعث شده حجم برنامه بسیار بالا رود .

به ازای آن بالابر با حفاظت کامل و هوشمند می باشد .

برای اطلاع از طریقه دریافت این برنامه به همراه توضیحات می توانید با شماره 09112754501 تماس حاصل فرمایید .

موفق باشید .

علی اکبر محمد شفیع
استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد . . . مدیر سایت www.PLC1.ir با 8 سال سابقه کار در صنعت آشنا به کلیه نرم افزار های پی ال سی و اتوماسیون صنعتی تامین کننده کلیه سخت افزار های PLC و انجام پروژه های دانشجویی با کم ترین قیمت
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :